LODM

Samotné IX. Hry LODM se uskutečnily v Libereckém kraji od 23.-28. 6., orienťák se uskutečnil v Liberci a v jeho blízkém okolí.

V pondělí byla na pořadu za dohledu televizních kamer první disciplína, a tou byl sprint, který se odehrál převážně v areálu TUL a v přilehlém okolí. V každé kategorii startovalo 28 závodníků, po 2 z každého kraje.

Nejvíce se dařilo Honzovi Krupovi v H12, který vybojoval stříbrnou medaili!!Ondra Galló ve stejné kategorii skončil 18. V mladších dívkách v D12 byla Karolína Rychlá 14. a Tereza Štětínská 17. Obě určitě pomýšlely výše, bohužel velké chyby a nervozita udělala své. Ve starších klucích, Honza Bíčánek doběhl 9. a Jakub Byrtus 13. Ve starších dívkách byla Barča Holasová 8. a Magda Cetlová 22.

V úterý, za velmi teplého počasí, byla na pořadu po poledni krátká trať, která byla velmi náročná, okořeněná navíc drsným závěrem. Závodníci dobíhali totálně vyčerpaní a poprvé jsem viděl dětskou bolest. V mladších dívkách, kousek od medaile, se na 4. místě umístila Kája Rychlá. Terka Štětínská byla 12. V mladších klucích, v H12 Ondra Galló 7. a Honza Krupa 17. Ve starších dívkách Barča Holasová 7.místo a Magda Cetlová 12. Ve starších klucích Honza Bíčánek skončil 8. a Kuba Byrtus 23. Klobouk dolů před všemi mladými závodníky za jejich urputnost a bojovnost.

Po středečním dnu volna, který jsme částečně trávili v IQLANDII, proběhla poslední disciplína, a to smíšené sprintové štafety. Odehrály se v areálu okolí Vesce na loukách a přilehlých malých lesících. Bohužel nám tato disciplína nevyšla, i když ve starší kategorii byla velmi dobře rozběhnuta (Barča H., Honza B.) a v polovině závodu jsme byli na 3. místě, nakonec po velké chybě na 3.úseku se na posledním úseku už nepodařila ztráta stáhnout a skončili jsme 12. V mladší kategorii se závodníci MSK umístili na 8.místě. V tomto vyrovnaném závodě došlo k mnohým překvapením. A určitě i naše štafeta mohla myslet výše, rozhodně na to měla, pokud by všichni zaběhli svůj standart. Ale je to sport a snaha se cení, všichni bojovali.

Je to velmi cenná zkušenost pro mladé závodníky na této největší sportovní události v ČR!!