Prázdninová akce Švédsko

……poprvé jsme se vydali na sever, abychom okusili atraktivnost místních terénů, vyzkoušeli co nejvíce různých skandinávských terénů a zúčastnili se i závodů, jak regionálních, tak i velkých mezinárodních štafetových U-10MILA.

Ale pojďme po pořádku….

Do Švédska jsme letěli ve středu 27. 7. z Krakowa směr Stockholm Skavsta (Nyköping) společností Ryanair. Po přistání jsme si vyzvedli dopředu objednané auta přímo na letišti a mohli se vydat směr Kristinehamn, SV od největšího jezera Vänern (cca 200 km od letiště). Tady jsme pobývali od středy do pondělního rána a absolvovali 5 tréninků. Mimo to, jsme na 1 celý den vyjeli do cca 30 km vzdáleného Degerforsu na tamní 2 mapy (musím přiznat, že 1 byla extrémní a někteří si v lese pobyli), kde byli další 2 tréninky. Takže celkem 7 mapových tréninků v první části pobytu. Nedělní odpoledne bylo volné, oslavovali jsme 18.narozeniny Lucky S. a připravovali na přejezd na druhou část pobytu.  Mimo rozborů tréninků, jsme se ve volném čase koupali v jezeře a podnikli výlet k největší soše na světě od Pabla Picassa.

V pondělí ihned po snídani jsme vyrazili směr Finspång, kde jsme využili zázemí klubovny místního OB klubu. Velkou výhodou v okolí je, že jsou zde velmi pěkné, zajímavé a různé terény. Tady jsme absolvovali 3 tréninky připravené od švédských trenérů. Celkem jsme v této oblasti měli 5 tréninků. Pokaždé v jiném druhu terénu. Čtvrteční dopolední volno jsme  využili k návštěvě města, odpoledne  jsme se zúčastnili nedalekých regionálních závodů (Stjärnorpssprinten – OK Denseln) v middlu v Tolskepp. Samozřejmě, že nechyběla ani regenerace v podobě každodenní sauny. Taky jsme zjistili, jak šikovné máme závodníky v kuchyni a došlo to až tak daleko, že  jednotlivé služby se předháněly, kdo bude mít nejlepší menu. Všechny byly vynikající, za to Vám všem patří uznání a velké dík. V pátek dopoledne byl dobrovolný trénink pro starší a balilo se.

Po obědě jsme odjeli do Skövde, kde jsme se ubytovali a odtamtud jsme vyráželi na závody U-10MILA do Tibro (cca 25km). V pátek navečer startovalo družstvo žáků HD12, v konkurenci 121 štafet, nakonec skončilo 39. V noci z pátku ze soboty, přesně řečeno ve 3.00 hod. byl start HD 18, hlavní kategorie U10MILA, kde se podařilo postavit taky 1 tým (v našem případě složený z dosti děvčat i 2 staršími žáky), který skončil 30. ze 71 týmů. Určitě všem patří uznání a poděkování za předvedené výkony.

Musím říct, že jsme nakonec byli rádi, že jsme  družstvo dali dohromady. Z důvodu nemocí a zranění běželo v jiném složení (hlavně úseků), než jsme měli v plánu. Majka a nejenom ona, by mohla vyprávět kolikrát byla s různými mladými závodníky  (s někým i vícekrát) v několika švédských zdravotnických zařízení  (akorát Skövde nenavštívila). Nakonec vše dobře dopadlo a všichni jsou zdrávi.

V sobotu si závodníci kategorie HD20 zaběhli 2. etapu závodů, které byly doplňkové u U10mila-Tibrotrippeln, jelikož neběželi štafety. Ostatní se vydali na prohlídku Skövde a do obchodů po tak náročném programu. Večer jsme zhodnotili akci. V neděli dopoledne jsme se vydali na letiště, po cestě jsme se stavili ještě na malý výlet do Karlsborgu  na pevnost u 2. největšího jezera Vättern.

V noci jsme odletěli směr Katowice a o půlnoci z neděle na pondělí už čekali někteří rodiče, aby nás dopravili do svých domovů. Závěrem můžeme říct ……Bylo to velmi náročné, ale zvládli jsme vše, co bylo naplánováno.

Děkuji všem, kteří  se podíleli na této akci.

Pár fotek z akce:

 

Odkazy na výsledky ze závodů:

Stjärnorpssprinten  (middle)

https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=11755&groupBy=EventClass

U-10MILA

https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=11567&groupBy=EventClass

https://eventor.orientering.se/Events/ResultList?eventId=11569&groupBy=EventClass

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.