MČR oblastních výběrů žactva

V polovině října 13. – 14. 10. 2019 v Krajníčku se uskutečnilo MČR oblastních výběrů. Moravskoslezskou oblast reprezentovalo a především získávalo zkušenosti 21 mladých závodníků. V sobotu běželi štafety. Nejlépe si vedli kluci v H14, kteří obsadili 15.místo (Bíčánek J., Damek O., Kovařík T.) a taky další štafeta chlapců, která byla 16. (Krupa J., Mrózek P., Byrtus J.), rozdíl mezi štafetami byl pouhé 4 s.

V neděli se běželo MČR oblastních výběrů, u žactva tzn. 8-členné týmy. Bohužel z tohoto závodu mám velmi rozpolcené dojmy, ne z výkonu mladých závodníků, ale ze strany pořadatele, víc to komentovat nemá cenu, Ti, kteří tam byli sami ví. Mrzí mě, když člověk jede přes celou republiku, navíc s mladými závodníky, akce je poměrně hodně nákladná, a takhle to dopadne. Navíc to postihlo oba dva týmy. Nakonec první tým skončil 19. (dlouhou dobu byl neoprávněně diskvalifikován, chybou pořadatele) a druhý byl nakonec disk. Startovalo 36 týmů.

Pětice závodníků, která se nevešla do týmů, tak běžela 5-členný mix žactva a skončila na velmi pěkném 6. místě z 28. týmů.

Pozitivní jsou získané zkušenosti pro mladé závodníky ve velmi pěkném terénu na MČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.