MČR štafet a oblastních výběrů

Nominovali jsme vždy tři závodníky v kategorii, tedy 12 dětí, tzn. 4 štafety po jedné v kategorii a na MČR oblastních výběrů žactva pouze 1 družstvo (8 dětí), s tím, že ostatní děti-náhradníci si zaběhli MIX a získali další cenné zkušenosti. Na závody jsme se vydali už v pátek, jelikož nás čekala cesta přes skoro celou republiku. Závody se odehrály v překrásných terénech severně od Tisu u Blatna.

V sobotních štafetách, se v D12 umístily dívky na 15.místě, po prvních dvou úsecích byli na 4.místě. V D14, bohužel těsně před MČR, onemocněla Eliška P., tak jsme museli sáhnout do rezervy a rozdíl byl znát, dívky obsadily nakonec 17. místo, výborně zaběhla na 1.úseku Janča M. předávala 3., dobře běžela i Katka Z. na posledním úseku. V H12 byli kluci 20.  V H14 kluci 9., po dvou úsecích byli na 3.místě. Musím podotknout, že každý závodník se nachází v jiné fázi svého OB vývoje, a i když to nevypadá, tak předvedli slušné výkony.

A pojďme na vrchol MČR oblastních výběrů. Po minulých letech, kde jsme se vloni zastavili až na 19.místě, jsme chtěli letos tuto situaci napravit a pokusit se přiblížit těm nejlepším. Musím konstatovat, že se to povedlo, i když třeba konečné 13. místo nevypadá, navíc se strhujícím finišem. Startovalo 36 družstev (mimochodem jsme porazili VAL, HAN a nestačili na Moravě pouze na nejsilnější oblast, co se týče kvality dětí v ČR, dominantní Jihomoraváky). Bylo to kousek od pěkné desítky (a určitě bych ty 2 min a 22 s v pohodě našel).

Já osobně jsem velmi spokojen, že nikdo neudělal žádnou velkou chybu a každý předvedl na co má, i když to nebylo u někoho úplně ideální a má třeba i na víc. Po dlouhé době se povedlo nedostat od vítězné štafety úsek. Rád bych všechny vyzdvihnul a poděkoval bych za výbornou reprezentaci.

Dalo by se říci, konec dobrý všechno dobré ……

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.