VT Jablunkovsko + Jakartovice

Na konci prázdnin se uskutečnilo letní soustředění. Netradiční bylo v tom, že jsme každý den vyjížděli na celodenní tréninky z domova buď vlakem (Jablunkovsko) nebo auty (Jakartovice), pokaždé na jiné místo. Každý den jsme absolvovali 2 mapové tréninky.

První den jsme absolvovali tréninky v Mostech u Jablunkova na mapě Mostařance, absolvovali jsme KOMBotech a middle. Bohužel část lesa byla pokácena, naštěstí na tréninky to nemělo vliv.

Druhý den jsme vyrazili do Bocanovic na mapu U Viaduktu, v plánu byly mapové okruhy. Zde jsme museli při roznosu 2 okruhy vynechat, probíhala velmi intenzivní těžba dřeva, takže jsme trochu upravili trénink. Každý si šel zkusit postavit kontrolu a poté jsme absolvovali upravené okruhy. Na odpoledne jsme se přesunuli k Třinci, kde jsme na tzv. bývalém kališti (je po rekultivaci) na mapě Jahodná, trénovali udržení směru na kratší vzdálenosti do 350 m.

V sobotu, poslední den soustředění, byly v plánu 2 tréninky v břidlicích v Jakartovicích na Opavsku, kde jsme jeli hlavně kvůli specifickému terénu břidlic. I tady jsme absolvovali 2 mapové tréninky.

Někteří členové se 2. 9. zúčastnili STM (srovnávacích testů mládeže) v Přerově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.