VYZÝVACÍ POHÁR

Tradiční setkání žákovských oblastních výběrů se uskutečnilo tentokráte na Šumpersku. Sprint přímo v centru Šumperka a 2x štafety, v okolí Třemešku.

Jelikož se akce konala poměrně blízko, chtěli jsme umožnit velkému počtu dětí z MSK startovat na této akci, ať vyzkouší a zažijí atmosféru celostátních závodů, nový terén a dostanou se dále než za hranice oblasti. Nakonec se bohužel dobrý úmysl úplně nepodařil a v kategorii v H12 jsme pro nezájem mladších žáků nepostavili ani štafetu. D12 jsme sestavili akorát 1 štafetu, protože v kraji nemáme více mladších děvčat, za to děvčata jsou celorepublikově konkurence schopná. V H14, v nejpočetnější kategorie naší oblasti jsme postavili 3 štafety a v D14 závodnice pokryly 2 štafety. Je tu naštěstí skupinka dětí, které moc rády jezdí na akce a jde to vidět, jaké dělají pokroky.

Celkem naše oblast získala 329 bodů, a to stačilo na 10.místo z jedenácti. Nejvíce se na tomto bodovém zisku podílela děvčata D12 (231 bodů), v H12 se nepodařilo získat pro družstvo ani bod, i když je tam chlapec, který je rozhodně konkurence schopný, ale bohužel sprint mu poprvé nevyšel a štafety běžel nakonec v H14. Kluci v H14, i přes poměrně velký počet kluků, získali 53 bodů a dívky D14 45 bodů. Co se týká jednotlivců, běžel se sprint a v celostátní konkurenci výborně zaběhly děvčata v D12, Tereza Štětínská byla 3. a Karolína Rychlá 4. Rozdíl mezi děvčaty pouhá 1s.

Všem dětem bych rád poděkoval za snahu a za reprezentaci oblasti. A věřím, že si z této akce něco odnesly a posune je to zase o kousek dále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.